Skip to main content
 

Şarkılar Bizi Söyler 62. Bölüm Özeti

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geliyor. Bu bölümde, Karadeniz’den Kafkaslara, Balkanlara, Ege’den Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya uzanan farklı kültürlerin şarkıları, türküleri ve dans şovları yer alacak.

Şarkılar Bizi Söyler 62. Bölüm Özeti
Şarkılar Bizi Söyler 62. Bölüm Özeti

Kanal D’nin yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geliyor. Bu bölümde, Karadeniz’den Kafkaslara, Balkanlara, Ege’den Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya uzanan farklı kültürlerin şarkıları, türküleri ve dans şovları yer alacak.

Şarkılar Bizi Söyler 62. Bölüm Fotoğrafları / Foto Galeri

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Karadeniz müziğinin güçlü yorumcusu Resul Dindar, Azerbaycan devlet sanatçısı Azerin, ses sanatçısı ve sunucu Züleyha, Gürcü müziğinin sevilen müzik grubu Samida ve Balkanlar’ın sevilen yorumcusu İmran Salkan olacak.   Tüm resimler

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Karadeniz müziğinin güçlü yorumcusu Resul Dindar, Azerbaycan devlet sanatçısı Azerin, ses sanatçısı ve sunucu Züleyha, Gürcü müziğinin sevilen müzik grubu Samida ve Balkanlar’ın sevilen yorumcusu İmran Salkan olacak.

Şarkılar Bizi Söyler, etnik şarkıların ve dans şovlarının yer aldığı muhteşem bir bölümle ekranlara gelecek.  Programın ilk konuğu Karadeniz müziğinin güçlü yorumcusu Resul Dindar olacak. Resul Dindar “Yeşili Kamiyoni, Didou Nana” gibi Karadeniz bölgesinin sevilen eserlerini yorumlayacak. Resul Dindar ve ÇAYDEF Halk Oyunları Ekibi’nin keyifli horon performansı herkesi mest edecek. Etnik Şarkılar bölümünde doğu kültürünün, yörelerinin ezgilerini taşıyan duygu dolu eserler için Züleyha sahnede olacak. “Şemmame, Zer Mircan, Leyla” gibi sevilen eserleri yorumlayacak. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin’in yorumladığı “Laçın” ve “Küçelere Su Serpmişem” şarkılarına piyanist Cavid Abidov eşlik edecek. İmran Salkan, seslendirdiği şarkılar ile geceye renk katacak. Üç kız kardeşin kurduğu sevilen müzik grubu Samida Gürcüce ve Türkçe söyledikleri şarkılar ile izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Kafkas Akademi’nin sergilediği Çerkes halkına özgü “Qafe” dansı, Abhaz halkına özgü muhteşem dans gösterisi “Mahalli Apsuva” ve Kafkas halkına özgü “Dağlı” dansı ile bıçak şovu izleyenleri mest edecek.

Yöresel dansların süsleyeceği şarkılar hep birlikte söylenecek, unutulmayacak performanslarla Şarkılar Bizi Söyler stüdyosunda muhteşem bir gece yaşanacak.  

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 17 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…