Skip to main content
x 

Şarkılar Bizi Söyler 38. Bölüm Özeti

Şarkılar Bizi Söyler’in bu bölümüne Mahmut Tuncer ve Latif Doğan konuk oluyor. “Altın Dişli Hayriye” türküsüyle çıkış yapacak olan Mahmut Tuncer, hepsi birer klasik hâline gelen “Lo Lo, I Am Sorry, Bakkal Amca, Jandarma” türküleriyle unutulmaz anlara imza atacak.

Şarkılar Bizi Söyler 38. Bölüm Özeti
Şarkılar Bizi Söyler 38. Bölüm Özeti

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geliyor. Programın bu bölümünde, Türk halk müziğinin en sevilen eserleri seslendirilecek, “Türkü Gecesi” konseptli programın açılışı ise “Lorke” türküsüyle yapılacak.

Şarkılar Bizi Söyler 38. Bölüm Fotoğrafları / Foto Galeri

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geliyor. Programın bu bölümünde, Türk halk müziğinin en sevilen eserleri seslendirilecek, “Türkü Gecesi” konseptli programın açılışı ise “Lorke” türküsüyle yapılacak.   Tüm resimler

Şarkılar Bizi Söyler’in bu bölümüne Mahmut Tuncer ve Latif Doğan konuk oluyor. “Altın Dişli Hayriye” türküsüyle çıkış yapacak olan Mahmut Tuncer, hepsi birer klasik hâline gelen “Lo Lo, I Am Sorry, Bakkal Amca, Jandarma” türküleriyle unutulmaz anlara imza atacak. Türkülerin sevilen sesi Latif Doğan “Eşarbını Yan Bağlama” ile başlattığı müzik şölenine “Delalım, Zalımey” gibi parçalarla devam edecek. Mahmut Tuncer ve Latif Doğan halay performansları ile de çok güldürecek. Latif Doğan “Toycular” türküsünün sözlerini Sibel Can’a uyarlayınca Mahmut Tuncer saniyeler içinde Sibel Can’a özel beste yapacak. Latif Doğan dillerden düşmeyen türküsü “Küstüm” ile mest ederken “Suzan Suzi” ve “Etek Sarı” türkülerinde Mahmut Tuncer ile muhteşem düetlere imza atacak.

Mahmut Tuncer ve Latif Doğan arasındaki çiğ köfte atışmasına İmparatordan son nokta…

Hakan Altun’un “Çiğ köfte nereye ait?” sorusu Mahmut Tuncer ve Latif Doğan’ın tatlı atışma yaşamasına sebep olacak. Her iki türkücünün de çiğ köftenin kendi yörelerine ait olduğunu söylemesi üzerine programa telefon ile bağlanan İbrahim Tatlıses tartışmaya son noktayı koyacak.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 26 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

Benzer İçerikler