Skip to main content
x 

Şarkılar Bizi Söyler 17. Bölüm Özeti

Şarkılar Bizi Söyler’in on yedinci bölümüne Türk Halk Müziği’nin iki ayrı güçlü yorumcusu Yavuz Bingöl ve Mümin Sarıkaya da konuk oldu.

Şarkılar Bizi Söyler 17. Bölüm Özeti
Şarkılar Bizi Söyler 17. Bölüm Özeti

Programın on yedinci bölümünde en sevilen Türk Halk Müziği eserleri seslendirildi. Şarkılar Bizi Söyler, “Türkü Gecesi” konseptli açılışını halk oyunları gösterisi eşliğindeki “Sendeki Kaşlar” türküsüyle yaptı. Berivan, Erkilet Güzeli, Uzun İnce Bir Yoldayım, Ah Bir Ataş Ver, Şinanari, Neredesin Sen, Bahçe Duvarından Aştım gibi Türk Halk Müziği’nin en sevilen türküleri Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

EGE YÖRESİNDEN BİR AĞIT VE EFE’LERLE ZEYBEK…

Türkiye’nin yedi bölgesine ait türkülerinin seslendirildiği Türkü Gecesi’nde Çanakkale Boğazı'nda Naboland isimli İsveç yük gemisi ile çarpışan Dumlupınar Denizaltısı'nın battığı kazada ölen askerler için yazılmış olan “Ah Bir Ataş Ver” ağıtını Sibel Can seslendirdi. Sevilen sanatçıya halk oyunu dansçıları da Zeybek oynayarak eşlik etti.

Şarkılar Bizi Söyler 17. Bölüm Fotoğrafları / Foto Galeri

Programın on yedinci bölümünde en sevilen Türk Halk Müziği eserleri seslendirildi. Şarkılar Bizi Söyler, “Türkü Gecesi” konseptli açılışını halk oyunları gösterisi eşliğindeki “Sendeki Kaşlar” türküsüyle yapacak.   Tüm resimler

YAVUZ BİNGÖL VE MÜMİN SARIKAYA’DAN EN SEVİLEN TÜRKÜLER

Şarkılar Bizi Söyler’in on yedinci bölümüne Türk Halk Müziği’nin iki ayrı güçlü yorumcusu Yavuz Bingöl ve Mümin Sarıkaya da konuk oldu. Yavuz Bingöl, türkülerin konuşulduğu ve yorumlandığı geceye samimi ve içten sohbetiyle renk kattı. Ünlü sanatçı program boyunca, “Kara Tren”, “Turnalar” ve “Sarı Gelin” gibi yorumladığı en sevilen türküleri de seslendirdi.

“Ben Yoruldum Hayat” şarkısıyla milyonların gönlünde taht kuran Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Mümin Sarıkaya, konuk olduğu “Şarkılar Bizi Söyler”de “Ben Yoruldum Hayat” şarkısını nasıl bestelediğini de anlattı. Ünlü sanatçı, “Al Yanak Allanıyor”, “Kaşların Kara Kara” gibi söz ve bestesi Neşet Ertaş’a ait olan türküleri yorumladı.

TÜRK FUTBOLUNUN YAŞAYAN EFSANESİ YILMAZ VURAL “ŞARKILAR BİZİ SÖYLERDE...

Şarkılar Bizi Söyler’in diğer bir konuğu ise başarılı Teknik Direktör Yılmaz Vural’dı. Eğlenceli sohbeti ve sempatik tavırlarıyla stüdyoyu kahkahaya boğan Vural, Türkiye’nin yedi bölgesine ait en sevilen türkülerin seslendirildiği anlamlı gecede “Bursalı Mısın Kadifeli Gelin” türküsünü okudu. Türküyü seslendiren Vural’ı bütün stüdyo ayakta alkışladı. Başarılı teknik direktör ayrıca gece boyunca Sibel Can, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici, Yavuz Bingöl ve Mümin Sarıkaya’nın seslendirdiği türkülere de ara ara kendi sesiyle de eşlik etti.

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 25 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

Benzer İçerikler