Skip to main content
 
Yayın kalitesi internet hızınıza göre optimize ediliyor.

Şarkılar Bizi Söyler 8. Bölüm 19.04.2021 - Yıldırım Gürses


3.990 kez izlendi
Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in sekizinci bölümünde Türk Sanat Müziği’nin efsanesi Yıldırım Gürses’in şarkıları söylendi.
Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in sekizinci bölümünde Türk Sanat Müziği’nin efsanesi Yıldırım Gürses’in şarkıları söylendi.

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, 19 Nisan Pazartesi akşamı yeni bölümüyle ekrana geliyor.

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümünde Türk Sanat Müziği’nin efsanesi Yıldırım Gürses’in seslendirdiği şarkıları söylendi. Aşkım Bahardı, Son Mektup, Gurbet O Kadar Acı Ki, Elveda Gençliğim gibi Yıldırım Gürses’in en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

“Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümü Ramazan’ı ve Mevla aşkını temsil eden ilahilerle başladı. Hakan Altun ve Türk Tasavvuf Müziği sanatçısı Sami Özer’in icra ettiği Mevlam Sana Ersem Diye ilahisi eşliğinde semazenler sema gösterisinde bulundu.

Gecenin bir diğer onur konuğu ise Türk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin naif sesi Melahat Gülses’di. Ünlü sanatçı Mevla aşkını temsil eden ilahilerin yanı sıra Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarını ve Yıldırım Gürses’in eserlerini de yorumladı.

Klarnetin virtüözü Hüsnü Şenlendirici davulu kaptı, maniyi sıraladı. Ünlü sanatçı Ramazan’ın sevilen geleneklerinden ramazan davulcusunu “Şarkılar Bizi Söyler” sahnesinde yaşattı.

Şarkılar Bizi Söyler’in Yıldırım Gürses’in ve Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarıyla nostalji rüzgarları esen gecesinde solistler geçidi yaşandı. Popun kraliçesi Hande Yener ve Türk Pop Müziği’nin başarılı ismi Berkay birbirinden güzel, eğlenceli Yıldırım Gürses ve Türk Sanat Müziği şarkılarını seslendirdiler.

Hande Yener, Yıldırım Gürses şarkılarının söylendiği gecede Yıldırım Gürses imzası taşıyan üç ayrı şarkı okudu. İddialı kostümleriyle de adından söz ettiren başarılı şarkıcı göz kamaştıran kostümüyle sahnede yine farkını ortaya koydu. Sevilen Yıldırım Gürses şarkılarını kendi yorumuyla seslendiren Hande Yener, kraliçe tacını bir kez daha Ses Kralı olarak anılan Yıldırım Gürses şarkılarıyla taktı.

Türk Pop Müziği’nin başarılı ve güçlü yorumcusu Berkay, seslendirdiği Türk Müziği ve Yıldırım Gürses şarkılarıyla konser tadında bir gece yaşattı. Orkestrasıyla şarkılara meşk katan Berkay, muhteşem enerjisi ve göz kamaştıran sahne performansıyla stüdyoyu ayağa kaldırdı. Şarkıların yanı sıra keyifli sohbetiyle de geceye renk katan Berkay, stüdyoyu kahkahaya boğdu.