Skip to main content
 
Yayın kalitesi internet hızınıza göre optimize ediliyor.

Şarkılar Bizi Söyler 40. Bölüm 12.03.2022 - Karadeniz Gecesi


8.615 kez izlendi
Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Selçuk Balcı ve Niyazi Koyuncu, kendine has yorumları ve güçlü sesiyle Tuğçe Kandemir, Kolbastı şarkısı ve dansıyla Türkiye’yi kasıp kavuran Sinan Yılmaz olacak.
Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Selçuk Balcı ve Niyazi Koyuncu, kendine has yorumları ve güçlü sesiyle Tuğçe Kandemir, Kolbastı şarkısı ve dansıyla Türkiye’yi kasıp kavuran Sinan Yılmaz olacak.

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geldi. Programın bu bölümünde, en sevilen Karadeniz türküleri söylendi, “Karadeniz Gecesi” konseptli programın açılışı “Çayeli’nden Öteye” türküsüyle yapıldı.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Selçuk Balcı ve Niyazi Koyuncu, kendine has yorumları ve güçlü sesiyle Tuğçe Kandemir, Kolbastı şarkısı ve dansıyla Türkiye’yi kasıp kavuran Sinan Yılmaz oldu.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümüyle duygusal Karadeniz türküleriyle hüzünlendirirken bir yandan da izleyenlere kolbastı ve horon eşliğinde söylenen kıpır kıpır türkülerle eğlenceli dakikalar yaşattı. Selçuk Balcı “Tulumcu Lidu Lidu” türküsüyle başlattığı müzik ziyafetine kemençesini de ortak ederek “Göklerde Kartal Gibiydim, Gito Başun Dumanli, Ayşem” türküleriyle devam etti. 2005 yılında kaybettiğimiz Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden Kâzım Koyuncu’yu kardeşi Niyazi Koyuncu “Hoşça Kal, Gelevera Deresi” şarkılarıyla anıldı. Selçuk Balcı ve Niyazi Koyuncu programın ilerleyen dakikalarında bol bol horon teperek Karadeniz rüzgârı estirdi. Tuğçe Kandemir, dinlenme rekorları kıran “Bu Benim Öyküm, Yelkovan” şarkılarıyla müzik şöleninde yerini alırken “Kurban Olduğum, Gülü Soldurmam, Mağusa Limanı” şarkılarındaki unutulmaz yorumlarıyla da geceye renk kattı. Sinan Yılmaz, Türkiye’yi kasıp kavuran “Kolbastı” şarkısı ile stüdyoyu coştururken dans ekibinin kendisine katılmasıyla muhteşem bir sahne şovuna imza attı.

Minik fenomen Burak Başoğlu’ndan Hakan Altun’a büyük sürpriz…

Karadeniz müziğinin en sevilen türküleriyle müzik ziyafetinin yaşanacağı Şarkılar Bizi Söyler’de söylediği şarkılarla fenomen olan Burak Başoğlu, Hakan Altun’a sürpriz yaptı. Sosyal medyada Hakan Altun’un “Her Sevda Bir Ölümmüş” şarkısını söyleyerek dikkatleri üzerine çeken minik fenomen, şarkıyı söyleyerek bir anda stüdyoya girince Hakan Altun önce şaşıracak ardından Burak Başoğlu ile unutulmaz bir düete imza attı.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile Cumartesi akşamları saat 20.00’de Kanal D’de…