Skip to main content
 
Genç Bakış'ın sezon finali gençlerden! 26 Mayıs

Genç Bakış'ın sezon finali gençlerden!

Türkiye'nin geleceği gençlere sözde değil, özde inanan Abbas Güçlü kabineyi nasıl bulduklarını, eğitim sistemini, siyaseti, Başkanlık Sistemi'ni, dış politikayı ve Türkiye'yi sordu..

19 Mayıs ne anlama geliyor? 20 Mayıs

19 Mayıs ne anlama geliyor?

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 77. Yıldönümünde, Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ta tarihçi adayları Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Ens. Müdürü Prof. Dr. Temuçin Ertan 19 Mayıs’ın anlamını konuştu.

Turizmde Krizin Sebepleri 12 Mayıs

Turizmde Krizin Sebepleri

Uzun yıllar Avrupa’da yaşayan, tur operatörlüğü ve yöneticiliği yapan Hüseyin Baraner, Türkiye’nin terörle sarsılan imajının nasıl düzeltilebileceğinin ip uçlarını Abbas Güçlü ile Genç Bakış'ta verdi.

Erken seçim olur mu? 05 Mayıs

Erken seçim olur mu?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, siyasetin yeniden dizayn edilmesini, Başbakan'ın görevi bırakmasının ne anlama geldiğini ve Türkiye'yi nasıl bir dönem beklediğini dün gece Abbas Güçlü ile Genç Bakış'ta değerlendirdi.

Aşk Beyinde mi Başlar, Kalpte mi? 28 Nisan

Aşk Beyinde mi Başlar, Kalpte mi?

Bedenin orkestra şefi "beyin" üzerine yıllardır çalışmalar yapan Prof.Dr. Sinan Canan dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta öğrencilerle bir araya geldi.

Dokunulmazlıklar kalkarsa muhalefet vekillerinin durumu ne olur? 21 Nisan

Dokunulmazlıklar kalkarsa muhalefet vekillerinin durumu ne olur?

Kamuoyu nezdinde Milletvekiline suç işleme ayrıcalığı olarak yorumlanan "Dokunulmazlıklar kalkarsa neler olur?" sorusu soran öğrencilere Ceza hukukçusu Prof.Dr Ersan Şen ilginç yanıtlar verdi. Dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta tüm detaylarıyla konuşuldu.

Müslüman ülkelerde bilimsel gelişmeler neden geriledi? 14 Nisan

Müslüman ülkelerde bilimsel gelişmeler neden geriledi?

Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Profesörü Caner Taslaman dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta İslam ve Bilim konusunda öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

Beynin sırları neden çözülemiyor? 07 Nisan

Beynin sırları neden çözülemiyor?

Şifa Üniversitesi Nöroloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sultan Tarlacı dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta zeka testlerinden beynin beslenmesine, zihin kontrolünden rüyaların anlamına kadar bir çok konuda öğrencilerin sorularını cevapladı.

Sarıkamış’ta neler yaşandı? 01 Nisan

Sarıkamış’ta neler yaşandı?

Söylendiği gibi 90 Bin asker donarak mı öldü? Enver Paşa'nın hataları neydi? Prof.Dr. Bingür Sönmez dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta Sarıkamış'ın bilinmeyenlerini anlattı.

Çanakkale Zaferi ne kazandırdı, ne kaybettirdi? 24 Mart

Çanakkale Zaferi ne kazandırdı, ne kaybettirdi?

Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Savaşı’nın neresindeydi? Çanakkale’de aydın bir nesil nasıl yok oldu? Çanakkale kimin savaşıydı? Osmanlı’ya ne kazandırdı, ne kaybettirdi? Sinan Meydan tüm bu sorulara cevap verdi..

Yaşar Kemal’in ayrılığına alışamadım! 17 Mart

Yaşar Kemal’in ayrılığına alışamadım!

Zülfü Livaneli uzun bir aradan sonra Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta yeniden öğrencilerle buluştu ve son kitabında Yaşar Kemal'i anlatan Livaneli, bir sanatçı gözünden Türkiye'yi anlattı.

İsmim Atatürk’ün vasiyeti 10 Mart

İsmim Atatürk’ün vasiyeti

Atatürk'ün kütüphanecisi ve son nefesine kadar yanında olan Nuri Ulusu'nun oğlu Mustafa Kemal Ulusu, Atatürk'e dair bilmediğimiz anıları dün gece Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta anlattı.