Skip to main content
 

Sinan Meydan bu hafta Genç Bakış'ta!

Tarihçi - Yazar Sinan Meydan Cumhuriyet tarihinde doğru bildiğimiz yanlışları tek tek Abbas Güçlü İle Genç Bakış' ta tartışıyor. Abbas Güçlü İle Genç Bakış 11 Kasım Çarşamba gecesi canlı yayınla Kanal D’de!..

Sinan Meydan bu hafta Genç Bakış'ta!
Sinan Meydan bu hafta Genç Bakış'ta!

Atatürk'ün 77. Ölüm yıldönümünde Cumhuriyet tarihindeki tartışmalar bitmek bilmiyor.  Neleri yanlış biliyoruz, doğru bildiğimiz tarihsel olaylar hangileri? Tarihçi Sinan Meydan ve öğrenciler bu soruları masaya yatırıyor.

Atatürk ve İnönü arasında neler yaşandı? Lozan hezimet mi, başarı mı? Halifelik neden kaldırıldı? Ezan ne zaman ve neden Türkçeleştirildi? Harf Devrimi ile bir ulus köklerinden koparıldı mı? Atatürk Ayasofya'yı  neden müzeye dönüştürdü? Atatürk'ü Samsun'a Vahdettin mi gönderdi? Atatürk'ü koruma kanunu neden ve ne zaman çıkarıldı?

Tarihçi - Yazar Sinan Meydan Cumhuriyet tarihinde doğru bildiğimiz yanlışları tek tek Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta tartışıyor.

Abbas Güçlü İle Genç Bakış 11 Kasım Çarşamba gecesi canlı yayınla Kanal D’de!..

04.11.2015 / Genç Bakış / Köksal Toptan

04.11.2015 / Genç Bakış / Köksal Toptan / Bölümler

40 yıldır siyasetinin içinde yer alan ve 3 dönem Ak Parti içinde siyaset yapan Eski Meclis Başkanı Köksal Toptan, dünden bugüne Türk siyasetini Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta değerlendirdi.   Hemen izle