Skip to main content
 

Prof. Dr. İlber Ortaylı bu hafta Genç Bakış'ta!

Tarihçi İlber Ortaylı Osmanlı’dan bugüne Ortadoğu’da yaşananları Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta anlatıyor! Abbas Güçlü İle Genç Bakış 20 Ocak Çarşamba gecesi Kanal D’de!..

Prof. Dr. İlber Ortaylı bu hafta Genç Bakış'ta!
Prof. Dr. İlber Ortaylı bu hafta Genç Bakış'ta!

Yüzyıllardır kanayan yara: Ortadoğu ve Osmanlı bu hafta Genç Bakış’ta!

Dünyanın en karmaşık, diğer taraftan en önemli coğrafyası olan Ortadoğu, Osmanlı’dan  sonra bir türlü huzuru bulamadı. Artan şiddet ve terör kanayan bir yara haline gelerek Dünya ülkelerine sıçramaya başladı. Tarihçi İlber Ortaylı, Osmanlı’dan bu güne Ortadoğu’da yaşananları Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta anlatıyor.

Osmanlı, Ortadoğu’yu yüzyıllarca nasıl yönetti? Ortadoğu, Osmanlı’ya ihanet mi etti? Osmanlı’dan, Cumhuriyete isyanlar, ayaklanmalar nasıl yönetildi? Batılılar Ortadoğu’yu, Osmanlı'dan sonra nasıl şekillendirmek istemişlerdir? Osmanlı’dan sonra hangi suni devletler oluşturuldu? Haritalar tekrar değişir  mi?

Prof.Dr İlber Ortaylı’nın konuk olacağı Abbas Güçlü İle Genç Bakış 20 Ocak Çarşamba gecesi Kanal D’de!..

13.01.2016 / Genç Bakış / Selin Sayek Böke ve Özgür Özel

13.01.2016 / Genç Bakış / Selin Sayek Böke ve Özgür Özel / Bölümler

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP kurultayından, "Başkanlık Sistemi" tartışmalarına, "Rusya Krizi"nden peş peşe gelen zamlara kadar, Türkiye’nin sorunlarını öğrencilerle birlikte Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta yanıtladılar.. Abbas Güçlü İle Genç Bakış Çarşamba geceleri Kanal D’de!   Hemen izle