Skip to main content
 

Fizyolojist Prof.Dr Sinan Canan bu hafta Genç Bakış’ta!

Fizyolojist Prof.Dr Sinan Canan, Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta beynin nelere kadir olduğunu anlatıyor.

Fizyolojist Prof.Dr Sinan Canan bu hafta Genç Bakış’ta!
Fizyolojist Prof.Dr Sinan Canan bu hafta Genç Bakış’ta!

BEYİN NELERE KADİR?

Vücudun en özel organı olan beyin çalışma prensibi ile bilim dünyası için en özel organ olmaya devem ediyor. Fizyolojist Prof. Dr. Sinan Canan, Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta beynin nelere kadir olduğunu anlatıyor.  

Beyin neden özel bir organdır? Aşk beyinde mi, kalpte mi? Aşık olan bir insanın beyni nasıl çalışır? Beyin gücü ile neler yapılabilir? Cisimler hareket ettirilebilir mi? Zihin okuma nedir? Nasıl yapılır? Düşünce gücü ile tedavi mümkün mü? Hafıza nerede depolanır? Beyin çalıştıkça gelişir mi? IQ nasıl yükseltilir? Beyin nasıl kullanılırsa  sınavlarda çok daha başarılı olunur? Yabancı dil öğrenmenin beyin yapısı ile ilgisi ne? Maruz kaldığımız frekanslar, akıllı telefonlar, çocuklarda  beyin gelişimini  nasıl etkiler? Yapay zeka beynin pabucunu dama atar mı? Yaşlanmak beyni nasıl etkiler? Beyni yaşlanmaktan nasıl koruruz?

Prof. Dr. Sinan Canan, evrendeki en karmaşık nesne olan beyni, çalışma prensibini, doğum öncesinden sonrasına kadarki süreci ve zihnin oyunlarını 27 Nisan Çarşamba gecesi Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta anlatıyor.

20.04.2016 / Genç Bakış / Prof.Dr Ersan Şen

20.04.2016 / Genç Bakış / Prof.Dr Ersan Şen / Bölümler

Prof.Dr Ersan Şen dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta tüm detaylarıyla anlattı.   Hemen izle