Skip to main content
 

Doç.Dr. Mutlu Vural bu hafta Genç Bakış'ta!

Hayatta Kal Derneği Başkanı Doç.Dr Mutlu Vural Türkiye’de ilk yardım eğitimini ve ilk 5 dakika içerisinde yapılan müdahalenin önemini 17 Şubat Çarşamba gecesi Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ta anlatıyor.

Doç.Dr. Mutlu Vural bu hafta Genç Bakış'ta!
Doç.Dr. Mutlu Vural bu hafta Genç Bakış'ta!

HAYAT KURTARAN DAKİKALAR  BU HAFTA GENÇ BAKIŞ’TA!

Çoğu kişi ani kalp durması, trafik kazaları, bayılmalar ve ev kazaları gibi olaylar karşısında ne yapacağını bilmiyor. Her yıl 100 binden  fazla  kişi  hastane dışında gelişen kalp krizi sonucu hayatını kaybediyor. Hayatta Kal Derneği Başkanı Doç.Dr Mutlu Vural Türkiye’de ilk yardım eğitimini ve ilk 5 dakika içerisinde yapılan  müdahalenin önemini Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ta anlatıyor.

Kalp krizi geçireceğini anlayan hasta neler yapmalı? Kalp hastalarının evlerinde almaları gereken önlemler neler? Kalp krizinin ardından beyin ölümü kaçıncı dakikada başlar? Elektro şok cihazları gerçekten hayat kurtarabilir mi? İstatistikler ne diyor? İlk yardım eğitimleri nereden alınabilir? Herkes ilk yardımcı olabilir mi? Trafik kazalarında ilk yardım nasıl yapılır? Doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir?

Doç.Dr. Mutlu Vural Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta hayat kurtaran dakikaları ve ilk yardım bilincini anlatıyor. Genç Bakış 17 Şubat Çarşamba gecesi Kanal D’de…

10.02.2016 / Genç Bakış / Erhan Afyoncu

10.02.2016 / Genç Bakış / Erhan Afyoncu / Bölümler

Tarihçi Erhan Afyoncu "Osmanlı'nın Bilinmeyenleri"ni Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta anlattı!   Hemen izle