Skip to main content
 

Ahmet Ümit bu hafta Genç Bakış'ta!

Tarihi romanlarıyla edebiyata farklı bir soluk getiren Ahmet Ümit bu hafta Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta…Abbas Güçlü ile Genç Bakış 9 Aralık Çarşamba gecesi canlı yayınla KanalD’de!

Ahmet Ümit bu hafta Genç Bakış'ta!
Ahmet Ümit bu hafta Genç Bakış'ta!

Tarihi romanlarıyla edebiyata farklı bir soluk getiren Ahmet Ümit bu hafta Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta…

Yazım aşaması 4 yıl süren  son romanı "Elveda Güzel Vatanım" ile İttihat ve Terakki dönemini anlatan Ahmet Ümit, Osmanlı’nın son dönemlerini ve edebiyat-tarih ilişkisini öğrencilerle değerlendiriyor.

9 Aralık 2015 Genç Bakış Fragmanı

9 Aralık 2015 Genç Bakış Fragmanı / Fragmanlar

Tarihi romanlarıyla edebiyata farklı bir soluk getiren Ahmet Ümit bu hafta Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta… Genç Bakış 9 Aralık Çarşamba gecesi canlı yayınla Kanal D’de…   Hemen izle

İttihat ve Terakki hareketi nedir? Sadece bir siyasi parti mi yoksa derin devlet geleneğinin başlangıcı mı? Atatürk ve İttihat Terakki ilişkisi neydi? Enver Paşa-Mustafa Kemal Atatürk çekişmesinin altında ne yatıyordu? Ermeni techirinde İttihat ve Terakki'nin rolü neydi? Atatürk'ye yönelik İzmir suikastinde İttihat ve Terakki izi ne kadar var? Ahmet Ümit, İttihat ve Terakki'ye dair ne buldu, neyi yazdı? Ahmet Ümit e göre o dönem ve bu dönem arasında ne gibi benzerlikler var?

Ahmet Ümit’in konuk olacağı Abbas Güçlü ile Genç Bakış 9 Aralık Çarşamba gecesi canlı yayınla KanalD’de!

02.12.2015 / Genç Bakış / Şahin Filiz

02.12.2015 / Genç Bakış / Şahin Filiz / Bölümler

Radikal dini grupların artması, Paris saldırısı ve Batı’da gittikçe artan "İslamofobi", Müslümanlığın algılanış biçimlerini tekrar gündeme getirdi. Prof.Dr. Şahin Filiz gündeme dair tüm sorulara Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta cevap verdi. Abbas Güçlü İle Genç Bakış her Çarşamba Kanal D’de!..   Hemen izle